#01. Corel Draw. Rysujemy samolot. Podstawy grafiki wektorowej.



Zaczynasz przygodę z CorelDRAW? Narysuj od podstaw wektorowy samolot, poznając najważniejsze narzędzia Corela do pracy z grafiką wektorową. W pierwszej części przygotujemy Corela do pracy ze szkicem i zaczniemy rysować pierwsze kształty, kadłub oraz okna wraz z wycieraczkami. Contoh: szkic i gotowy rysunek w formacie corela (wersja X7) do pobrania poniżej: 2,7 MB .

source

27 thoughts on “#01. Corel Draw. Rysujemy samolot. Podstawy grafiki wektorowej.

  1. Sssuper ! dzięki, bardzo mi się podoba prezentacja a szczególnie powtarzanie zawrotów i tego co w danym momencie jest omawiane, może dla autora być to męczące, ale dla mnie osobiście bardziej wchodzi do głowy kiedy właśnie zwroty, nazwy funkcji i działania są powtarzane w całym procesie. Raz jeszcze wielkie dzięki świetna robota ! Sub ! 🙂

  2. Z tym odbiciem lustrzanym to nie tak jak na filmie. Zdubluj okna z wycieraczkami po lewej następnie zaznacz z shiftem okna oraz zewnętrzny obrys kadłuba i całość odbij w poziomie i masz idealną symetrię. Najlepiej narysować oś symetrii i do niej wyrównać okrąg lub kwadrat który jest większy niż cały rysunek. Wszystko co zaznaczysz wewnątrz okręgu oraz sam okrąg możesz odbijać w pionie i poziomie bez obaw utracenia symetrii.

  3. zanim zacznę pracować – czy to wszystko co jest na filmach da sie zrobić w wersji X3 ? 🙂

  4. Witam, mam problem z utworzeniem elementu z krzywych bezjera (tak to się pisze?). Jak utworzyć "zamknięty" element z kontami ostrymi, żeby go wypełnić?

  5. Wcześniej była adnotacja na filmie, niestety YouTube ją usunął, więc informuję: nie jest to Boeing, to Airbus. Wszystkich pilotów uczących się obsługi Corela przepraszam 🙂

  6. Witam, póki co używałem Inkscape oraz artweaver 6 free ale ostatnio zastanawiałem się nad zmianą programu, powód to głównie wydajność. Inkscape jest mało optymalny jednak podoba mi się zastosowane rysowanie wektorowe/tworzenie szkicu (krzywe Beziera, Spiro, BSpline path). Czy odnajdę się z tym w CorelDRAW ? I jak program zachowuję się prz np. 8000 obiektami na rysunku, jak jest z optymalizajcą?

  7. Dlaczego jak próbuję zaznaczyć okna do skopiowania, to przesuwa mi się zewnętrzny obrys samolotu? Nie mogę ruszyć dalej przez to 🙁

  8. Jakie słowo wpisujemy przy wyszukiwaniu danego motywu w internecie co nam ułatwi wyszukanie rysunku? 🙂

Leave a Reply

WeCreativez WhatsApp Support
Mau order atau ada yang mau ditanyakan?, Chat langsung aja sama Admin.
? Hallo, ada yang bisa dibantu ?